Bölüm Başkanının Mesajı

İstatistik, verilerin toplanması, sunulması, analizi ve yorumlanmasında kullanılan ilke ve yöntemleri kapsayan bir bilim dalıdır. Özellikle yirmi birinci yüzyılda, bilgisayar teknolojisinin gelişimine paralel olarak; iş dünyası, endüstri, tıp gibi birçok farklı sektörün istatistiksel düşünce ve analiz yeteneğine sahip bireylere olan ihtiyacı hızla artmıştır. 

Bu farkındalıkla 2009 yılında kurulan, Marmara İstatistik Bölümünün misyonu, akademik bilgisi güçlü,  analiz ve yazılım yeteneği gelişmiş, teknolojik gelişmeleri takip edip hızlıca adapte olabilen aydın bireyler yetiştirmektir.

Bölümümüz, sayıca Türkiye’deki diğer istatistik bölümleri kadar büyük olmasa da,  alanında uzman, dinamik, yenilikleri takip eden ve kendisini bu yeniliklere göre sürekli güncelleyen değerli öğretim elemanlarına sahiptir. 

Marka olmak hedefi ile çalışan bölümümüz, öğrenci ve mezunlarının aldığı başarılar ile gurur duymaktadır. Günden güne büyüyen Marmara İstatistik ailesinin her bireyi ülkemize değer katma çabasındadır. 

Bölümümüz, bu çabada bize katılmanızdan mutluluk duyacaktır.

 


dinan2.jpg (34 KB)

İstatistik Bölüm Başkanı 

Prof. Dr. Deniz İNAN

 

 

 

 


Bu sayfa Statistics tarafından en son 09.10.2021 15:53:11 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM